SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK YÖNETİMİMİZ

“Sürdürülebilirlik ve İş Güvenliği Müdürlüğü” birimi, sürdürülebilirlik hedeflerinin belirlenmesi ve ilerlemenin takip edilmesi, konu ile ilgili stratejiler geliştirilmesi, farkındalık çalışmalarının yapılması, ilgili iş birliklerinin kurulması, iklim ile ilgili trendlerin takip edilmesi ve mevzuatlara uyum sağlanması, risk ve fırsatların belirlenmesi ve gerekli aksiyonların hayata geçirilmesinde görev alıyor. Sürdürülebilirlik ve İş Güvenliği Müdürlüğü’müz, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı’na bağlı olarak çalışmalarını yürütmekte ve gerekli durumları Genel Müdür’e ve İcra Kurulu’na raporlamaktadır.
 
Yönetim Kurulu Başkanı’mız Hakan Timur, aynı zamanda Sabancı Holding İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanı olarak görev yapıyor. Genel Müdür ve İcra Kurulu tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Müdürler Toplantısı'nda sürdürülebilirlik konuları öncelikli olarak ele alınırken Teknosa bünyesinde sürdürülebilirlik konularının yönetiminde en yetkili kişi ve konunun sözcüsü konumunda Genel Müdür’ümüz Sitare Sezgin bulunuyor. 
 
Holding Sürdürülebilirlik Direktörlüğü tarafından koordinasyonu sağlanan Sürdürülebilirlik Liderliği Komitesi ile topluluğun sürdürülebilirlik yol haritasında yer alan hedef ve eylemlerdeki ilerlemenin takibi yapılıyor ve Sabancı Holding’in sürdürülebilirlik alanlarındaki itibarını ve operasyonlarını olumsuz yönde etkileyebilecek risklerin yönetilmesine yönelik çalışmalar hayata geçiriliyor. 
 
Topluluk Şirketleri’nin sürdürülebilirlik koordinatörleri ve temsilcilerinden oluşan ve Sürdürülebilirlik Liderliği Komitesi bünyesinde Sürdürülebilirlik Yol Haritası’nın odak alanlarında destek yapısı niteliğinde olan "Tematik Görev Güçleri”, yıl boyunca belirli aralıklarla bir araya gelmektedir. 
 
Teknosa Sürdürülebilirlik Prosedürü’ne buradan ulaşabilirsiniz. 
 
Teknosa Sürdürülebilirlik Komitesi Prosedürü’ne buradan ulaşabilirsiniz. 
Yukarı