TEDARİK ZİNCİRİMİZ

 

Teknosa’da operasyonlarımızın devamlılığı açısından sürdürülebilir, şeffaf ve izlenebilir tedarik zincirinin öneminin bilincinde olarak faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ürün ve hizmetlerimizi sağlayan tedarikçilerimizin, Sabancı Holding’in ve Şirketimizin değer zinciri boyunca uyulmasını beklediği kurallar çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmelerini ve çevre, insan hakları, iş sağlığı ve güvenliği ve iş etiği odağındaki kurallarımızı benimsemelerini bekliyoruz.
 
Bu anlayışla ve üzerimize düşen sorumluluğun farkındalığı ile Kalite Politikamız doğrultusunda tedarik zinciri süreçlerimizde, kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve etkinliğini ölçüyor ve belirlediğimiz iyileştirilme alanları için aksiyonlar alıyoruz.
 
Çevik ve sürdürülebilir bir tedarik zinciri için; belirlediğimiz kilit performans göstergelerini (zamanında teslimat, stok ve ürün güvenliği, maliyet bilgileri vb.) hassas bir şekilde takip ediyor, çoklu kanal (omnichannel) modelinde faaliyet gösteriyor, ürün ve hizmetlerimize ilişkin mevzuatlara uyum sağlıyoruz.
 
Tedarikçi seçimimizde kalite ve çeşitlilik gibi birçok hususu dikkate alıyoruz. 30.000 m² açık ve 30.000 m² kapalı alana sahip Teknosa Lojistik Merkezi’mizde ürünlerimizi depoluyor ve buradan mağazalarımıza, İklimsa yetkili bayilerine ve online platformlarımız aracılığıyla müşterilerimize sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Nakliye kaynaklı olumsuz etkilerin azaltılması amacıyla araştırmalar yapıyor ve çeşitli çalışmalar yürütüyoruz.
 
2022 yılında, 6.000’in üzerinde tedarikçi ile iş birliklerimizi geliştirdik. Satın alma işlemlerimizin %99’unu yerel tedarikçilerimiz ile gerçekleştirdik. Harcama bazında yerel tedarik oranımız ise %97 olarak gerçekleşti.
 
Operasyonlarımızın devamlılığı açısından Sürdürülebilir Tedarik Zincirinin öneminin bilincinde olarak faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu bilincimiz paralelinde hazırladığımız Kalite Politikamız  ile tedarik zinciri süreçlerimizde, kalite yönetim sisteminin sürekliliğini ve etkinliğini modern yönetim tekniklerini uygulayarak ölçüyor ve gerekli noktaların iyileştirilmesi için aksiyonlar alıyoruz. Teknosa’da sorumlu, sürdürülebilir, şeffaf ve izlenebilir bir tedarik zincirine sahip olmak önceliklerimiz arasında yer alıyor. 
 
Tedarik zincirimizde zamanında teslimat, stok ve ürün güvenliği ve maliyet bilgilerini kilit performans göstergeleri (KPI) olarak belirleyip süreçlerimizi hassasiyetle takip ediyoruz. Tedarik zincirimizin daha çevik ve sürdürülebilir olması için çoklu kanal deneyimini (omnichannel) müşterilerimize sunuyor, ürün ve hizmetlerimizi hayata geçmesi beklenen regülasyonlara uyumlu hale getiriyoruz. Teknosa Lojistik Merkezi’mizde ürünlerimizi depoluyor ve buradan Mağazalarımıza, İklimsa Yetkili Bayilerine ve Online Platformlarımız aracılığıyla müşterilerimize sevkiyatını gerçekleştiriyoruz. Satış öncesi ve sonrası süreçlerde müşterilerimiz toplam 17 farklı kanaldan bizler ile iletişim sağlayıp bilgi alabiliyor.
 
30.000 m2 açık ve 30.000 m2 kapalı alan ile sektörün en büyük lojistik merkezine sahibiz!
 
Ürünlerimiz müşterilerimize ulaştıktan sonra satış sonrası hizmetlerimiz ile destek olmaya devam ediyoruz. Tekno Hizmet çatısı altında topladığımız “TeknoGaranti”, “Mağazada Hizmet”, “Yerinde Kurulum”, “Uzaktan Teknoloji Destek Hizmeti” ve “Full Destek Servis Paketleri” gibi servis ve onarım hizmetlerimizle satışını gerçekleştirdiğimiz ürünlerin kullanım ömrümü uzatarak değer zincirimizde katma değer oluşturuyoruz. Ayrıca Türkiye genelinde pek çok noktada hizmet veren İklimsa Yetkili Servislerimiz ile müşterilerimizin iklimlendirme ile ilgili her türlü ihtiyacında yanında oluyoruz.
 
 
Yukarı