KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Kamuran UÇAR - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği’nden yüksek lisans derecesiyle 1996 yılında mezun olan Uçar, çalışma hayatına ilk önce TÜBİTAK Savunma Sanayi Araştırma ve Geliştirme’de başlamıştır. 
 
Ardından Unilever’deki kariyerine 1999 yılında başlayan Kamuran Uçar, burada sırasıyla Omo Ürün Müdürlüğü, Ev Temizlik ve Çamaşır Kategorilerinde Afrika, Orta Doğu, Türkiye bölgelerinden sorumlu Kategori Başkan Yardımcısı olarak atanmış ve Güney Afrika, Türkiye ve Dubai’deki kategori ekiplerine liderlik yapmıştır. Bu dönem içerisinde aynı zamanda Unilever Global Ev Bakım Kategorisi Yönetim Kurulu ekibinde yer alan Uçar, 2016-2018 yılları arasında, Ev ve Kişisel Bakım kategorisinde Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür. Bu dönemde şirketin Sürdürülebilirlik ve Çeşitliliği Geliştirme Grubu’nda Global Yürütme Projelerinde yer almıştır. 2019’da Unilever İran, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi’nin Genel Müdürü olarak atanmış ve Unilever Türkiye, İran, Kafkasya, Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmüştür.
 
Kamuran Uçar, Ocak 2022 tarihi itibarıyla Unilever’deki görevinden sağlık ve sürdürülebilirlik teknolojileri alanında kendi işini kurmak üzere ayrılmıştır. Bu şirkette Kurucu & CEO olarak görev almaktadır.
 
Nisan 2022 yılından itibaren Enerjisa Enerji A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alan Kamuran Uçar aynı zamanda Reklam Verenler Derneği Danışma Kurulu Üyesi, Arya Women Yatırımcı Grubu üyesi, sivil toplum kuruluşu olan Young Guru Akademi Hayal Ortağı ve çeşitli start-up’larda Yatırımcı-Mentor kimliği ile görev almaktadır.
 
Kamuran Uçar, evli ve 2 çocuk annesidir.
Yukarı