KURUMSAL BİLGİLER

KURUMSAL BİLGİLER

Kısaca Teknosa

2022 yılında sektörün ilk teknoloji odaklı pazaryerini hayata geçiren Şirket, teknoloji ekosistemindeki tüm ürün ve hizmetleri bütünsel bir deneyim ve Teknosa güvencesiyle sunmaktadır.

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş., Sabancı Holding bünyesinde 2000 yılında kurulmuştur ve 2012 yılından bu yana BİST’te işlem görmektedir. Şirket, “Herkes için Teknoloji” felsefesiyle her an, her yerde müşterilerinin yanında olarak teknolojiye erişimi kolaylaştırıp keyifli bir alışveriş ve deneyim ortamı sunmaktadır.
 
Yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği ve ürün çeşitliliği ile dinamik, yenilikçi ve atılımcı yapısı sayesinde sektöründe fark yaratan Teknosa, paydaşlarıyla birlikte geleceği şekillendirmektedir.
 
Teknosa, sürdürülebilirlik odağıyla faaliyetlerini sürdürürken içinde bulunduğu topluma ve tüm paydaşlarına daha fazla değer sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.
 
Sektörde 22 yılı geride bırakan Teknosa’nın faaliyetleri, mağazacılık ve e-ticaret ile bayi ağı olarak iki grup altında değerlendirilmektedir. Mağazalarda ve online kanallarda, tüketici elektroniği, görüntüleme, bilgi teknolojisi, telekom ürünleri ve ev aletleri perakendeciliği yapan Şirket, bayi grubu markası İklimsa ile de iklimlendirme sektöründe ve GES alanında faaliyet göstermektedir.
 
Teknosa, markasına ve çalışanlarına sürekli yatırım yaparak, uzman insan kaynağı yetiştirerek, müşteri memnuniyeti için yenilikçi hizmetlere öncülük ederek, tüketicilerin ihtiyaçlarına göre en uygun kanal yapısı ile ürün karmasını oluşturarak ve cesur adımlar atarak sektöre öncülük etmeyi sürdürmektedir.
 
Türkiye’de tüketicileri ilk defa teknoloji marketi konseptiyle tanıştıran Teknosa, bugün geniş mağaza ağı, teknosa.com ve mobil platformlarıyla müşterisine en yakın teknoloji perakende zinciri konumundadır.
 
Teknosa, müşteri beklentilerine göre dijital ve fiziki kanalların harmanlandığı uygulamalarıyla omnichannel (çoklu kanal) modelinde sektörüne öncülük etmektedir.
 
2022 yılında sektörün ilk teknoloji odaklı pazaryerini hayata geçiren Şirket, teknoloji ekosistemindeki tüm ürün ve hizmetleri bütünsel bir deneyim ve Teknosa güvencesiyle sunmaktadır.
 
Ayrıca müşteri odaklı yeni konsept mağazaları ile müşterilerine çok daha rahat, dijital, erişilebilir ve sürdürülebilir bir alışveriş deneyimi yaşatmaktadır.
 
Türkiye’de elektronik ürünlerde en büyük servis ekosistemini oluşturmak için adımlar atan Teknosa, dijital dönüşümü tedarik zincirinden başlayıp, ürünün son tüketiciye ulaşması ve satış sonrasını da kapsayacak şekilde gerçekleştirmektedir.
 
Veriye dayalı bir yönetim kültürünü benimseyen Şirket, bu doğrultuda CRM yatırımlarına da hız kesmeden devam etmektedir. Yapay zekâ algoritmalarıyla veriyi analiz eden Şirket, müşterilerine sunulan deneyimi en iyi hale getirmek için yeni uygulamalar hayata geçirmektedir.
 
Geleceğin Teknosa’sı için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Teknosa, önümüzdeki dönemde mağazalar, teknosa.com, pazaryeri, müşteri deneyimi, iş sürekliliği, operasyonel mükemmellik ve insan kaynağına olan yatırımları ile perakendede bütünsel deneyimin öncüsü olmaya ve kazandıklarını, paydaşları ve ülkesi için faydaya dönüştürmeye devam edecektir.
 

31 Mart 2023 Sonuçları

6,6 milyar TL

Ciro

142 milyon TL

Net Kar

1,3 milyar TL 

e-ticaret cirosu GMV

102,5 bin m²

Mağaza Alanı 

65

Teknosa'nın Hizmet verdiği İl sayısı

2.565

Personel Sayısı

Yukarı