KURUMSAL BİLGİLER

KURUMSAL BİLGİLER

Kısaca Teknosa

Kurulduğu günden bu yana "Herkes için Teknoloji" felsefesiyle hareket eden Teknosa, dijitalleşme ve müşteri odaklı dönüşümün atılımlarıyla sektörde fark yaratmaktadır.

Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş.,Sabancı Holding bünyesinde 2000 yılında kurulmuştur ve 2012 yılından bu yana BİST’te işlem görmektedir. Şirket, “Herkes için Teknoloji” felsefesiyle her an, her yerde müşterilerinin yanında olarak teknolojiye erişimi kolaylaştırıp keyifli bir alışveriş ve deneyim ortamı sunmaktadır
 
Yaygınlığı, hizmet kalitesi, güvenilirliği ve ürün çeşitliliği ile dinamik, yenilikçi ve atılımcı yapısı sayesinde sektöründe fark yaratan Teknosa, paydaşlarıyla birlikte geleceği şekillendirmektedir.
 
Teknosa, sürdürülebilirlik odağıyla faaliyetlerini sürdürürken içinde bulunduğu topluma ve tüm paydaşlarına daha fazla değer sunmak için çalışmalarına devam etmektedir.
 
Sektörde 21 yılı geride bırakan Teknosa’nın faaliyetleri, mağazacılık ve e-ticaret ile bayi ağı olarak iki grup altında değerlendirilmektedir. Mağazalarda ve online kanallarda, tüketici elektroniği, görüntüleme, bilgi teknolojisi, telekom ürünleri ve ev aletleri perakendeciliği yapan Şirket, bayi grubu markası İklimsa ile de iklimlendirme sektöründe faaliyet göstermektedir.
 
Teknosa, markasına ve çalışanlarına sürekli Yatırım yaparak, uzman insan kaynağı yetiştirerek, Müşteri memnuniyeti için yenilikçi hizmetlere öncülük ederek, tüketicilerin ihtiyaçlarına göre en uygun kanal yapısı ile ürün karmasını oluşturarak ve cesur adımlar atarak sektöre öncülük etmeyi sürdürmektedir.
 
Türkiye’de tüketicileri ilk defa teknoloji marketi konseptiyle tanıştıran Teknosa, bugün geniş mağaza ağı, teknosa.com ve mobil platformlarıyla müşterisine en yakın teknoloji Perakende zinciri konumundadır.
 
Teknosa, müşteri beklentilerine göre dijital ve fiziki kanalların harmanlandığı uygulamalarıyla omnichannel (çoklu kanal) modelinde müşterilerine yenilikçi hizmetler sunmaktadır.
 
Dijital dönüşümü tedarik zincirinden başlayıp, ürünün son tüketiciye ulaşması ve satış sonrasını da kapsayacak şekilde gerçekleştiren Teknosa, veriye dayalı bir yönetim kültürünü benimsemekte; bu doğrultuda CRM yatırımlarına da hız kesmeden devam etmektedir. Yapay zekâ algoritmalarıyla veriyi analiz eden Şirket, müşterilerine sunulan deneyimi en iyi hale getirmek için yeni uygulamalar hayata geçirmektedir.
 
Geleceğin Teknosa’sı için çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Şirket, önümüzdeki dönemde dijital dönüşüm kapsamında pazaryerinin faaliyete geçmesi, servis kapsamının genişletilmesi ve müşteri odaklı atılımları ile perakendede bütünsel deneyimin öncüsü olmaya ve kazandıklarını, paydaşları ve ülkesi için faydaya dönüştürmeye devam edecektir.

 

30 Eylül 2022 Sonuçları

10,789 milyar TL

Ciro

 

332,4 milyon TL

Net Kar

 

1.597 milyon TL 

e-ticaret cirosu GMV

 

101,5 bin m²

Mağaza Alanı 

 

67

Teknosa'nın Hizmet verdiği İl sayısı

 

2.406

Personel Sayısı

 

Yukarı