KURUMSAL BİLGİLER

TEKNOSA ÜST YÖNETİM

Sitare SEZGİN

Sitare Sezgin, İzmir Amerikan Koleji ardından, 1997 yılında Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olmuş, sonrasında UMIST - Manchester Business School karma programında Finans ağırlıklı işletme yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Sitare Sezgin, yönetim danışmanlığı, stratejik liderlik ve kurumsal yönetim alanlarında zengin bir deneyime sahip başarılı bir profesyoneldir. Kariyerine prestijli danışmanlık firmaları olan Bain & Company ve Boston Consulting Group'da başlayarak, bu alandaki bilgi ve becerilerini geliştirmiştir.
 
2004 yılında, Sabancı Grubu bünyesinde Perakende Grubu için Strateji ve İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmak üzere katılmıştır. Ardından 2009 yılında, Akbank gibi Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından biri olan Sabancı Grubu'na ait olan Akbank'ta Yeni Ürün ve Kanal Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.
 
2011 ile 2018 yılları arasında Boyner Grubu'na bağlı Back Up ve Bofis Turizm şirketlerini başarıyla yönetmiştir. 2018 yılında, Akbank'ın bir yan kuruluşu olan AkÖde'nin kurucu CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak Sabancı Grubu'na dönmüştür.
 
Sezgin, kurumsal yönetim alanındaki taahhüdünü, CarrefourSA, AvivaSA (şu anda AgeSA) ve Doğtaş Mobilya gibi tanınmış kuruluşlarda bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği yaparak göstermiştir.
 
2021 Eylül'ünden bu yana Türkiye'nin önde gelen Tüketici Elektroniği perakende satış markalarından biri olan Teknosa'nın CEO'su olarak görev yapmaktadır. Sezgin, Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş., Aksigorta A.Ş. ve Sabancı Ageas Sağlık Sigorta A.Ş. şirketlerinin Yönetim Kurulu’nda aktif üyedir.  Ayrıca SEV Vakfı, Zincir Mağazalar Derneği ve Avrupa'nın en büyük elektronik satın alma grubu olan Euronics'in Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini başarıyla sürdürmektedir.
 
Profesyonel başarılarının yanı sıra Sezgin, Türk iş dünyasında özellikle cinsiyet eşitliği konusunda tutkulu bir savunucu olarak Yönetim Kurulunda Kadın Derneği, W-Tech ve Yanındayız gibi farklı derneklerde etkin rol almaktadır.
 

Sitare Sezgin, 1 Eylül 2021 tarihinden bu yana Teknosa CEO'su olarak görev yapmaktadır.

Yukarı