KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Mehmet KAHYA - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Lisans eğitimini Yale Üniversitesi’nde Kimya Mühendisliği ve Ekonomi fakültelerinden çift anadal BS dereceleri alarak tamamlayan Mehmet Kahya, MBA derecesini Kellogg School of Management’tan Finans, Pazarlama ve Yöneylem Araştırması dallarında aldı.

Çalışma hayatına Sabancı Holding’te Sasa Yönetim Hizmetleri Şefi olarak başlayan Mehmet Kahya, daha sonraları kurucusu olduğu MKM International (Hollanda) ve Sibernetik Sistemler’in liderliğini yaptı. Sabancı Grubu’na Otomotiv Grup Başkan Yardımcısı olarak dönen Mehmet Kahya, Temsa Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı, Toyotasa Başkan Yardımcılığı yanısıra Sabancı Holding Planlama ve Yönlendirme Konseyi Üyesi ve Temsa, Toyotasa, Susa ile Sapeksa Yönetim Kurulu Üyesi idi.

Sonrasında Carnaud Metalbox Murahhas Azası ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Uzel Makine Başkanlığı görevlerinde bulunan Mehmet Kahya, Uzel Holding İcra Kurulu Üyeliği, DYO Genel Müdürlüğü ve Boya Grubu Başkan Yardımcılığı, Sarten Ambalaj İcra Kurulu Üyeliği, Gierlings Velpor Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı (Portekiz) ve Assan Alüminyum Başkanlıkları da yaptı.

Halen kurucusu olduğu Kronus şirketinde strateji, yeniden yapılanma, karlılık dönüşümü, büyüme, şirket satınalma ve birleşmeleri projelerinde danışmanlık veren Mehmet Kahya,

Aynı zamanda Carrefoursa, Çimsa, Yünsa şirketlerinde Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi, Electrosalus şirketinde Yönetim Kurulu Üyesi, Enerjeo Gediz ve Enerjeo Kemaliye şirketlerinde hissedarlar danışmanı olarak görev yapmaktadır.

TeknoSA Yönetim Kurulu Üyeleri 3 yıllık dönemler ile seçilir. Mevcut Yönetim Kurulu Mart 2018’te göreve gelmiştir.

Yukarı