YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU

Hakan TİMUR - Yönetim Kurulu Başkanı

İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden lisans ve Sabancı Üniversitesi Enerji ve Teknoloji Yönetimi bölümünden yüksek lisans derecesine sahip olan Hakan Timur, çalışma hayatına 1997 yılında Marsa-Kraft Foods International’da başlamıştır.

2006 yılına kadar İnsan Kaynakları Uzmanlığı’ndan İK Müdürlüğü’ne kadar burada devam eden kariyerinin akabinde, Sabancı Topluluğu’nda farklı şirket, sektör ve uluslararası sorumlulukları da içeren şekilde, sırasıyla Gıda Grubu ’İnsan Kaynakları Müdürlüğü’’, SA Holding A.Ş ‘’İnsan Kaynakları Müdürlüğü’’, Kordsa Global ‘’Global İnsan Kaynakları Direktörlüğü’’, Akçansa ‘’İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı’’ ve Enerjisa ‘’İnsan Kaynakları ve Kurumsal Yetkinlikler Başkanlığı’’ görevlerinde bulunmuştur. “Özel Sektör Gönüllüleri Derneği-ÖSGD”,” Yönetim Kurulu Üyeleri Derneği-YKÜD”, “Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Türkiye-SKDT” ve “Dünya Sürdürülebilir İş ve Kalkınma Konseyi-WBCSD” gibi STK’larda da görev almakta, Yönetim Kurulu üyelikleri bulunmaktadır. Hakan Timur, TUSİAD “İstihdam ve Sosyal Güvenlik Çalışma Grubu” Başkanlığını’da yürütmektedir.

1 Şubat 2018 tarihinden itibaren ise Sabancı Topluluğu’nda ‘’İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanlığı’’ görevini yürütmektedir. Hakan Timur, “İnsan Kaynakları ve Sürdürülebilirlik Grup Başkanlığı” görevine ek olarak Sabancı Holding’de “Yürütme Kurulu Üyeliği”, “Çimsa”, “Afyon Çimento”, “Enerjisa Enerji”, “Enerjisa Üretim” ve “Sabancı DX“ şirketlerinde “Yönetim Kurulu Üyeliği / Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği” görevlerini yürütmektedir.

Yukarı