YÖNETİM KURULU

YÖNETİM KURULU

Fezal Okur ESKİL -  Yönetim Kurulu Üyesi

Fezal Okur Eskil, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve Georgia Institute of Technology’de MBA ve Endüstri Mühendisliği yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır.

2001 yılında Şikago AT Kearney’de yönetim danışmanı olarak kariyerine başlamış ve 2005 yılsonuna kadar birçok sektörde strateji danışmanlığı yapmıştır. 2006’da katıldığı Eczacıbaşı Baxter’da bir yıllığına Operasyon Müdürü olarak görev yapmış; 2007’de ise Phillip Morris International’a Bölgesel Tedarik Zinciri Yöneticisi pozisyonunda katılmış ve Türkiye, Yunanistan, Sırbistan ve Romanya’dan oluşan bölgede tedarik zinciri optimizasyon ve dönüşüm çalışmalarını yönetmiştir. 2007 yılı sonunda, Sabancı Holding Strateji ve İş Geliştirme Grubu’na katılmış ve 2013’te Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak atanmıştır. Fezal, enerji, perakende, sigorta, çimento ve sanayi iş birimlerinde strateji ve iş geliştirme çalışmalarına, sair alanlarda Sabancı Holding için yeni büyüme platformlarına ve de stratejik portföy yönetimi çalışmalarına odaklanmıştır. 2018’de Enerjisa Enerji Strateji ve İş Geliştirme Başkanlığı görevini almıştır. Ocak 2020 itibarı ile Sabancı Holding CEO Ofis Direktörü olarak atanmıştır.

Fezal Okur Eskil, Carrefoursa, Enerjisa, Temsa Ulaşım Araçları, ve Kordsa’da Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Yukarı