KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Temel Cüneyt EVİRGEN - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Cüneyt Evirgen 1982 yılında Robert Kolej’den mezuniyetini takiben, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden lisans (BSc), İdari Bilimler Fakültesi’nden yüksek lisans (MBA) ve Michigan State Üniversitesi’nden pazarlama alanında doktora (PhD) derecesini almıştır. 2010 yılında da MSU Eli Broad College of Business tarafından verilen Üstün Başarılı Mezun Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Dr. Evirgen, pazarlama ve parekende stratejileri ve pazar araştırmaları konularında uzman olup, bu konularda pek çok yayın ve çalışma yapmıştır. ABD’de IBC (International Business Centers)’da başlayan profesyonel çalışma hayatına, 1994–2003 yılları arasında Türkiye’de Bileşim International Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin Genel Müdürü olarak devam etmiş, yurtdışı açılımlarında yer almıştır. 
 
2004 yılından beri kuruma özel ve bireylere yönelik eğitim programları sunan Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörlüğü’nü yürüten, Dr. Evirgen, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Profesyonel Yüksek Lisans programlarının satış-pazarlama ve operasyonel yürütüm faaliyetlerinden de sorumludur. Dr. Evirgen aynı zamanda 2003 yılından beri Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi lisans ve yüksek lisans programlarında öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Toplam 4,000 saatin üzerinde ders ve profesyonel eğitim verme ve ayrıca danışmanlık deneyimi olan Dr. Evirgen’in aynı zamanda akademik ve sektörel dergilerde yayınlanan makaleleri ve vaka çalışmaları bulunmaktadır.
 
Teknosa A.Ş.’de  2005-2012 yıllarında Yönetim Kurulu Üyesi ve 2012-2018 yıllarında da Başkan Yardımcısı olan Dr. Evirgen, 2012-2018 döneminde Carrefoursa A.Ş. ve Çilek Mobilya A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi ve 2010-2020 döneminde TOBB Perakende Sektör Meclisi danışmanı olarak görev yapmıştır. 
Yukarı