KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Temel Cüneyt EVİRGEN - Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

Orta ve lise eğitimini Robert Kolej'de tamamlayan Dr. Evirgen, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden BSc, İdari Bilimler Fakültsi’nden MBA ve Michigan State Üniversitesi (ABD)’nden pazarlama alanında PhD derecesini almıştır. 2010 yılında da MSU Eli Broad College of Business tarafından verilen Üstün Başarılı Mezun Ödülü’nün sahibi olmuştur.

Dr Cüneyt Evirgen Pazarlama Stratejileri, Perakendecilik ve Pazar Araştırmaları konularında uzman olup, bu konuda pek çok çalışmalar yapmıştır. Pazar araştırmaları ve pazarlama danışmanlığı alanlarındaki çalışmalarını ABD’de IBC (International Business Centers)’da ve 1994–2003 yılları arasında da Türkiye’de Bileşim International Araştırma ve Danışmanlık A.Ş.'nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak yürüten Dr. Evirgen aynı süre zarfında Azerbaycan, Kazakistan ve Özbekistan’da şirketler kurarak grubun uluslararası pazarlara açılımında rol oynamıştır. Bu dönemde şirket sektöründe ilk defa olmak üzere ISO Kalite Belgesini almıştır.  
 
Sabancı Üniversitesi‘nde Perakendecilik Programı Direktörlüğü’nü yürüttükten sonra Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi (EDU) Direktörü olarak görev almıştır. 2004 yılından beri yürüttüğü EDU Direktörlüğü’nün yanı sıra 2003 yılından beri Sabancı Üniversitesi lisans ve yüksek lisans programları (Executive MBA, PMBA, Marka Pratiği, MBA) ile EDU tarafından sunulan programlarda pazarlama, marka yönetimi ve perakende yönetimi dersleri vermeye ve projelerde danışmanlık faaliyetlerine de devam etmektedir. Dr. Evirgen’in Pazarlama Yönetimi, Uluslararası Pazarlama, Yönetim Karar Destek Sistemleri ve Perakendecilik konularında makale ve yayınları bulunmaktadır. Teknosa üzerine yazdığı vaka çalışması da 2016 yılında ABD’de basılan uluslararası işletme yönetimi konusundaki ders kitabında yayınlanmıştır. BestBuy A.Ş. ve Çilek A.Ş. hakkında yazdığı vakalar da 2021 yılında uluslararası işletme kitabında yayınlanacaktır. 

 

Teknosa A.Ş.’de  2005-2012 yıllarında Yönetim Kurulu Üyesi ve 2012-2018 yıllarında  da Başkan Yardımcısı olan Dr. Evirgen, 2012-2018 döneminde de Carrefoursa A.Ş. ve Çilek Mobilya A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.  Dr. Evirgen, TOBB Perakende Sektör Meclisi danışmanı, PERYÖN Kongre Danışma Kurulu üyesi ve TÜAD Danışma Kurulu ve Disiplin Kurulu üyesi olarak bulunduğu sektörlere de destek olmaktadır.

Yukarı