KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Ahmed Cevdet ALEMDAR - Yönetim Kurulu Üyesi 

Cevdet Alemdar, 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuş, İşletme Yüksek Lisans derecesini (MBA) 2000 yılında Sabancı Üniversitesi'nden almıştır. 
 
Sabancı Holding bünyesine 1993 yılında katılmış ve sırasıyla Beksa, Sakosa, Kordsa, Temsa İş Makinaları ve Brisa’da çeşitli yönetici pozisyonlarında bulunmuştur.
 
Kariyerinin ilk yarısı içinde Türkiye’de üretim endüstrisinde yatırımlara, Brezilya, Tayland ve Çin’de lastik endüstrisine yönelik yurtdışındaki iştiraklerinin yönetimine liderlik yapmıştır. Kordsa’nın Teknoloji ve Pazar Geliştirme Başkan Yardımcısı olarak Ar-Ge ve inovasyon liderliklerini gerçekleştirmiştir.
 
2013 yılından itibaren, Temsa İş Makinaları’nda Komatsu İş makinaları üzerine Volvo Kamyon distribütörlüğünü de alarak büyümesini gerçekleştirdikten sonra, 2017’den itibaren Bridgestone ve Sabancı Holding ortaklığında kurulan, 80’den fazla ülkeye ihracat yapan ve Türkiye’de lastik ve mobilite çözümleri lideri olan Brisa’nın CEO’luğu görevini yürütmüştür. Nisan 2020 itibarıyla Sabancı Holding Sanayi Grup Başkanlığı yürütmüş, Nisan 2024’ten itibaren ise Sabancı Holding Mobilite Çözümleri Grup Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Kendisi Brisa, Temsa Skoda Ulaşım Araçları ve Temsa Motorlu Araçlar şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı, Teknosa şirketinin Yönetim Kurulu üyesidir.
 
Alemdar, kurumsal görevlerinin yanı sıra, SUNUM (Sabancı Üniversitesi Nanoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi) Yönetim Kurulu Başkanlığı da dahil olmak üzere çeşitli sektörel ve akademik kurullarda aktif olarak görev almakta ve TÜSİAD yönetim kurulu üyeliklerini sürdürmektedir. Alemdar, Chapter Zero Türkiye Yürütme Komitesi Başkanı’dır. Alemdar'ın kariyeri, farklı bölge ve sektörlerde endüstri mühendisliği ve yönetim alanlarındaki geniş deneyimini yansıtmaktadır.
 
Cevdet Alemdar 21 Şubat 2023 tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir
Yukarı