KURUMSAL BİLGİLER

YÖNETİM KURULU

Ata KÖSEOĞLU - Yönetim Kurulu Başkanı

Ata Köseoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Lehigh Üniversitesi’nde Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansı ve Boston Üniversitesi’nde MBA öğrenimini tamamlamıştır.

1987’de bankacılık hayatına başlayan Ata Köseoğlu, kurucu ekibinde yer aldığı Finansbank’ta 1994 yılına kadar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır.

Köseoğlu sonrasında sırasıyla New York’ta  Bear Stearns’te, Paris’te Société Générale’de  Londra’da Credit Suisse First Boston Bankası’nda Managing Director pozisyonunda görev yapmıştır. Ardından BNP Paribas/TEB Grubu’na katılan Köseoğlu, en son TEB Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO görevini üstlenmiştir.

Ata Köseoğlu, Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı olarak Temmuz 2011’de Sabancı Holding’e katılmıştır. Köseoğlu, 1 Nisan 2017’den bu yana da Perakende Grup Başkanlığı ile Carrefoursa ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Ata Köseoğlu ayrıca European Roundtable of Industrialists (ERT)’de Associate Member, TUSIAD ABD Network Başkanı, Istanbul Rotary Club Yönetim Kurulu Üyesi ve Boston Üniversitesi Türkiye Mezunlar Ofisi Başkanı’dır.

2011 yılında Sabancı Grubuna katılmıştır ve 30 Mart 2017'de Perakende Grup Başkanı olarak atanmıştır.
 

TeknoSA Yönetim Kurulu Üyeleri 3 yıllık dönemler ile seçilir. Mevcut Yönetim Kurulu Mart 2018’te göreve gelmiştir.

Yukarı